Strony internetowe Chiave

Tworzymy nowoczesne strony internetowe

Aplikacje internetowe

Aplikacje internetowe stanowią rodzaj bardziej zaawansowanych stron internetowych. Są oprogramowaniem, które jest tworzone na podstawie specjalnych wymagań klienta.

Warto zastanowić się jaka jest różnica pomiędzy tradycyjnymi desktopowymi aplikacjami (zapisywanymi na naszym komputerze), a aplikacjami internetowymi. Przede wszystkich chodzi o dostępność. Aplikację webową możemy "zabrać" ze sobą wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do Internetu, ponieważ wgląd do niej mamy bezpośrednio z poziomu przeglądarki.

Kolejną przewagą aplikacji internetowej nad aplikacjami desktopowymi jest to, że niektóre desktopowe działają tylko na konkretnych systemach operacyjnych bądź na konkretnych urządzeniach. Może zdarzyć się tak, że aplikacja napisana na Windowsa nie będzie chciała działać na Macu. Internet natomiast jest otwarty. Każdy może przejść do aplikacji webowej z urządzenia, które posiada dostęp do Internetu i ma wgraną przeglądarkę. Oznacza to, że z aplikacji internetowej możemy korzystać z komputera stacjonarnego w pracy, telefonu w drodze na siłownię czy też z laptopa w domu.

Aplikacje internetowe są coraz częściej spotykane, ponieważ ułatwiają pracę, co zmniejsza ilość czasu jaki musimy na nią poświęcić. Aplikacje webowe często charakteryzują się większym poziomem skomplikowania niż strony internetowe, dlatego ich implementacja jest zazwyczaj dłuższa i wymaga zaangażowania większej ilości osób. My jednak, projektując aplikacje wiemy, że da się zrobić wszystko, zważając jednocześnie na panujące standardy.